VIDEO / Shoqata e Peshkatarëve kap në flagrancë me dinamit disa persona te liqeni i Badovcit

Federata e Peshkatarëve të Kosovës ka njoftuar se kanë kapur në flagrancë disa persona mbrëmë te liqeni i Badovcit dhe është konfiskuar një sasi e dinamitit, që dyshohej se po përgatitej që të përdorej.

Në njoftim thuhet se Policia ka intervenuar në vendin e ngjarjes, ku dy persona tashmë janë arrestuar dhe një ndodhet në arrati.

Njoftimi i plotë pa ndërhyrje:

Kryetari i FPSRK  Bashkë më Kryetarin e Shoqates Krapi gjatë kontrolles ne liqenin e Badovcit hasem ne tre persona puntor tek ura e honrocit aty ku po rregullohet ura ata gjat dites punonin ne urë kurse gjat nates peshkonin me rrjeta po edhe kishin pregadit dinamit te cilt kishin qen te pregaditur qe të perdorin per kapjen e peshqiv në mas te madhe por pas intervenimit arritem te parandalojm hedhjen e dinamitit pasi kishin pregadit edhe miser te blur per joshjen e peshqiv ku kishin 3 kuti nga 3kg  pasi i pengum keta persona i njoftum policin dhe pasi erdhen policija e konfiskuan dinamitin icili ishte i perfundum vetem te leshohet ne ujë dhe te kryjn punen prandaj dy te dyshuar jan shoqru ne polici njeri nga ta osht ndalu per 48 orë kurse tjetri osht liru ne procedur te rregull po ashtu edhe nje i dyshuar ka ik nga vendi i ngjarjes esht ne kerkim nga policija icili dyshohet se ka kap rrjeten e peshkimit dhe ka ik nga vendi i ngjarjes po injejti osht tani injohur per policin.

Lajmet VIDEO / Shoqata e Peshkatarëve kap në flagrancë me dinamit disa persona te liqeni i Badovcit >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>