VIDEO/ Rama publikon pamjet: Mbi 250 avionë ulen dhe ngrihen në një ditë në Aeroportin “Nënë Tereza”

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale pamje nga Kulla e Aerodromit në Aeroportin “Nënë Tereza”, duke thënë se mbi 250 avionë ulen dhe ngrihen në një ditë në aeroport.

Ky i fundit sipas tij përveçse e ka nxjerrë qysh prej vitit të shkuar Shqipërinë në krye të klasifikimit të Agjencisë Europiane të Transportit Ajror, për rritjen më të lartë të numrit të pasagjerëve krahasuar me vitin para pandemisë, tanimë ka zënë kreun e aeroporteve të rajonit duke kapërcyer Beogradin.

Postimi i plotë:

Mbi 250 avionë ulen dhe ngrihen në një ditë në Aeroportin “Nënë Tereza”, i cili përveçse e ka nxjerrë qysh prej vitit të shkuar Shqipërinë në krye të klasifikimit të Agjencisë Europiane të Transportit Ajror, për rritjen më të lartë të numrit të pasagjerëve krahasuar me vitin para pandemisë, tanimë ka zënë kreun e aeroporteve të rajonit duke kapërcyer Beogradin, aeroportin me traditën më të madhe në rajon për numër fluturimesh e pasagjerësh dhe duke tejkaluar me disa vite, çdo parashikim në këtë aspekt të planit tonë #Shqipëria2030 kampione e Ballkanit në Turizëm
*Pamje nga Kulla e Aerodromit

Lajmet VIDEO/ Rama publikon pamjet: Mbi 250 avionë ulen dhe ngrihen në një ditë në Aeroportin “Nënë Tereza” >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>