VIDEO: Qielli i Evropës “vlon” nga airoplanët

Jeni bërë ndonjëherë kurioz të shihni sesi duket një trafik ajror? Plane Finder regjistroi për 2 orë trafikun ajror mbi qiellin e Evropës rreth orës 10-12 për të treguar modelet dhe lëvizjet magjepsëse të avionëve.

Plane Finder gjurmon me saktësi aeroplanët në kohë reale duke përdorur rrjetin ADS-B.

LEXO EDHE KETE

“Do ta pështyj presidentin Erdogan”, ndikimi i tërmetit shkatërrues në presidencialet e Turqisë

Kjo e bën Plane Finder të preferuar për pilotët, vëzhguesve të avionëve dhe entuziastëve për gjurmimin e drejtpërdrejtë të fluturimeve dhe marrjen e të dhënave të fluturimit në kohë reale.

Lajmet VIDEO: Qielli i Evropës “vlon” nga airoplanët >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!