VIDEO/ Nis me përplasje seanca e Kuvendit të Shqipërisë, opozita përplaset me Gardën

Një grup deputetësh të opozitës janë ndaluar që të futen brenda sallës së Kuvendit ditën e sotme. Seanca ka nisur me tensione dhe përplasje.

Deputetët janë bllokuar nga Garda e Republikës e cila ka krijuar një kordon në hyrje të sallës ndërsa nuk i lejon të futen brenda.

Deputetët Ervin Salianji, Dashnor sula, Albana Voshki, Gazment Bardhi, Asllan Dogjani, Flamur Noka, Ina Zhupa, Petrit Vasili dhe të tjerë janë duke u përplasur me efektivët.

Deputetët e përjashtuar janë: Ervin Salianji, Albana Vokshi, Sorina Koti, Elda Hoti, Lindita Metaliaj, Isuf Çela, Tritan Shehu, Lefter Gështenja, Helidon Bushati, Xhelal Mziu, Edmon Spaho, Oerd Bylykbashi, Saimir Korreshi, Kasëm Mahmutaj, Ramadan Likaj, Kastriot Piroli, Qani Xhafa, Lodovik Hasani, Luan Baçi,

Lajmet VIDEO/ Nis me përplasje seanca e Kuvendit të Shqipërisë, opozita përplaset me Gardën >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>