VIDEO / Kurti në Marinë të Skenderajt përkujton Rasim Kiçinën dhe Ragip Halilajn

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të enjten në Marinë të Skenderajt ka përkujtuar dy luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rasim Kiçina dhe Ragip Halilaj.

Për këtë përkujtim, Kurti ka shkruar në profilin e tij “Facebook” duke thënë se kontributi i tyre është shembull që duhet bartur brez pas brez.

“Më 30 maj 1999, në luftime të ashpra me forcat e armatosura serbe ata ranë heroikisht duke e mbrojtur popullatën civile. Sot vendosëm lule të freskëta në kujtim të këtyre heronjve. Falë guximit dhe sakrificës së luftëtarëve dhe mbarë popullit tonë ne e gëzojmë lirinë që e kemi. Dashuria dhe vetëmohimi i tyre është shembull që duhet bartur brez pas brezi. Lavdi dëshmorëve të kombit”, ka shkruar Kurti.

Lajmet VIDEO / Kurti në Marinë të Skenderajt përkujton Rasim Kiçinën dhe Ragip Halilajn >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>