VIDEO / Kujtimet e qershorit ’99: Kur ushtarët e KFOR-it hynë në Mitrovicë

Njëzet e pesë vjet më parë, në Kosovë hynë trupat paqeruajtëse të NATO-s. Shumë qytetarë dolën në rrugë për t’i takuar, me gjithë faktin se në shumë qytete kishte tensione ndëretnike.

Fatmir Kelmendi dhe shoku i tij, Bashkim Hasani, ishin ndër të parët që dolën në rrugë për t’i takuar ushtarët francezë të KFOR-it, të cilët arritën në Mitrovicë më 17 qershor 1999.

Nga ajo ditë, jeta për Fatmirin dhe Bashkimin mori kah tjetër. /REL

Lajmet VIDEO / Kujtimet e qershorit ’99: Kur ushtarët e KFOR-it hynë në Mitrovicë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>