VIDEO/ Edhe Argita Berisha te protesta e opozitës, para bashkisë Tiranë

Argita Berisha Malltezi, vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha, i është bashkuar edhe sot protestës së opozitës para bashkisë së Tiranës.

Ajo ishte e pranishme edhe në protestën e kaluar. Daljet në aktivitetet politike të opozitës kohët e fundit kanë qenë të shpeshta për Malltezin.

Protestuesit e opozitës kërkojnë dorëheqjen e kryebashkiakut Erion Veliaj, pas zbulimit të aferës “5D”, ku ranë në pranga disa drejtorë dhe ish-drejtorë të bashkisë së Tiranës.

Gjatë protestës ka patur edhe momente tensioni.

Protestuesit kanë hedhur drejt godinës së bashkisë tymuese dhe bomba molotov, ndërsa u shënuan edhe përplasje me policinë bashkiake.

Ndërhyrja e FNSH nuk lejoi përshkallëzimin e protestës.

Lajmet VIDEO/ Edhe Argita Berisha te protesta e opozitës, para bashkisë Tiranë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>