Vetëaksidenti i rëndë në Istog, Policia jep detaje si vdiq 29 vjeçari në vendin ngjarjes

Një vetaksident trafiku ka ndodhur mbrëmë në fshatin Lubozhdë të Istogut, ku si pasojë ka vdekur një 29-vjeçar.

Detaje rreth këtij vetaksidenti ka dhënë Policia e Kosovës.

Sipas Policisë, deri te vetaksidenti ka ardhur deri sa vozitёsi ishte duke qarkulluar nё rrugën Istog-Vrellё dhe duke mos ju përshtatur shpejtёsisё, ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga dhe si pasojё ka vdekur.

“Ju informojmë se me datë 9 shkurt 2023, rreth orës 18:50, Policia është informuar për një vet aksident trafiku i cili ka ndodhur në fshatin Lubozhdё-Istog. Deri te vet aksidenti ka ardhur deri sa i vozitёsi ishte duke qarkulluar nё rrugën Istog-Vrellё, i njëjti duke mos ju përshtatur shpejtёsisё, humb kontrollin del nga rruga dhe si pasojё humb jetёn, vdekjen e sё cilit e ka konstatuar ekipi mjekësor ne vendin e ngjarjes. Me urdhër të Prokurorit shtetit trupi e pa jetë i viktimës dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, për Obduksion”, thuhet në njoftim.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!