Vërshojnë sërish 2 euro false

Policia e Kosovës ka njoftuar për dy raste të raportuara gjatë 24 orëve të fundit, rreth sasive të mëdha të 2 eurove false.

Në rastin që ka ndodhur në një market në Lipjan, policia ka njoftuar se një person ka raportuar 2362 monedha në vlerë nga 2 euro, të cilat dyshohet që janë të falsifikuara.

“Kam Marketi, Lipjan – Data dhe koha e incidentit e panjohur. Raportohet se ankuesi mashkull kosovar, ka raportuar 2362 monedha në vlerë nga 2 euro të cilat dyshohet që janë të falsifikuara”, thuhet në raport.

Paratë janë konfiskuar, ndërsa rasti ka shkuar në hetime.

Ndërkohë një zyrtar i një banke në Viti ka raportuar se janë deponuar 1131 monedha 2-euroshe false.

Policia i ka sekuestruar paratë dhe po e heton rastin.

“Ankuesi mashkull kosovar zyrtar i një banke ka njoftuar policinë se në bankë nga klientë të ndryshëm në intervalin kohor 28-30.12.2024 janë deponuar 1131 monedha nga 2 €, të cilat dyshohet se janë të falsifikuara të cilat janë sekuestruar. Rasti në hetime”, thuhet në raportin e PK-së.

Lajmet Vërshojnë sërish 2 euro false >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>