Vëmendja në “Emirates”, katër përballje interesante në Premier League

Katër ndeshje interesante do të zhvillohen sot, në kuadër të xhiros së 18-të në Premier League.

Përballja kryesore do të jetë ballafaqimi i liderit aktual Arsenal, me Newcastle United.

Topçinjtë janë aktualisht në vendin e parë me 43 pikë të grumbulluara nga 16 ndeshje – janë në formën më të mirë gjatë viteve të fundit.

Në anën tjetër, Newcastle e ka nisur sezonin e ri në mënyrën më të mirë të mundshme, pasi për momentin renditen në vendin e tretë me 34 pikë të grumbulluara nga 17 ndeshje, me vetëm dy pikë larg vendit të dytë.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Emirates”, me fillim nga ora 20:45, njofton Klankosova.tv.

Tjetër takim interesant pritet të jetë edhe ndeshja mes Manchester Unitedit dhe AFC Bournemoth, me fillim nga ora 21:00.

Djajtë e Kuq janë formë fantastike në ndeshjet e fundit dhe synojnë që ta vazhdojnë këtë ecuri pozitive.

Të gjitha ndeshjet e ditës së sotme:

  • Arsenal – Newcastle United 20:45
  • Everton – Brighton & Hove Albion 20:45
  • Leicester City – Fulham 20:45
  • Manchester United – AFC Bournemouth 21:00

Lajmet Vëmendja në “Emirates”, katër përballje interesante në Premier League >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!