Veliaj: Tirana pret Vitin 2023 me spektakël fishekzjarresh deri në 15 minuta

Sheshi “Skëndërbej” në Tiranë do të kthehet në skenë feste që nga ora 22:30 e mbrëmjes.

Kryetari i bashkisë, Erion Veliaj inspektoi përgatitjet që po bëhen për pritjen e vitit 2023.

Në mesnatë, përmes videos në Facebook, paralajmëroi një spektakël fishekzjarrësh.

“Kemi përgatitur një shfaqje 10-15 minuta me fishekzjarre dhe besoj se do jetë e paharrueshme”, tha Veliaj. 

Kurse, për lokalet të shtunën dhe të dielën do të bëhet një tolerim.

Kreu i Tiranës, shtoi se vitin 2022 Tirana po e mbyll si Kryeqyteti Europian i Rinisë, ndërsa vitin 2023, e pret si Qyteti Europian i Sportit.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!