Vela: Strukturat ilegale të Serbisë po shtijnë me armë, policia s’është e përfshirë në përleshje në Veri

Blerim Vela, shef i kabinetit të presidentes Vjosa Osmani, kanë thënë se mediat e regjimit të Aleksandër Vuçiqit janë duke u përpjekur për të nxitur konflikt të armatosur në Kosovë.

Kjo pasi të dielën në mbrëmje kanë raportuar rrejshëm për “përleshje” në mes Policisë së Kosovës dhe serbëve lokalë.

“Policia e Kosovës nuk është përfshirë në asnjë përleshje. Strukturat ilegale dhe kriminale të Serbisë po gjuajnë me armë“, ka shkruar ai në Twitter.

Më herët, mediat e lidhura me pushtetin serb raportuan që “ka tensioe në Zubin Potok”.

Por video e publikuar nuk ishte provë nëse është duke ndodhur aktualisht.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!