Vela: Serbia ndaloi dhe intervistoi dy policë të Kosovës

Shefi i kabinetit në Presidencë, Blerim Vela ka reaguar ndaj organeve serbe pas ndaljes dhe intervistimit të dy policëve kosovarë, të cilët do të kalonin transit nëpër Serbi.

Ai këtë veprim e ka konsideruar dëshmi të veprimeve ilegale të Serbisë për ta minuar lirinë e lëvizjes.

“Në javën e kaluar, Policia e Serbia dhe BIA, ndaluan dhe intervistuan 2 policë të Kosovës në kufi, të cilët po kalonin transit. Kjo është dëshmi e veprimeve ilegale të Serbisë për ta penguar lirinë e lëvizjes”, ka shkruar ai, raporton Gazeta Express.

“Në vend që të bashkojë forcat me Kosovën për të luftuar krimin ndër-kufitar, Serbia bën të kundërtën!”, ka shkruar Vela.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!