Vedat Muriqi në top-5 golashënuesit në La Liga

Sulmuesi Vedat Muriqi po kalon nëpër një sezon mjaft të mirë personal.

Ai arriti objektivin e tij me Mallorcan, për ta siguruar mbijetesën në elitën e futbollit spanjoll.

Sonte, Mallorca fitoi 1:0 ndaj Valencias, me golin e shënuar pikërisht nga sulmuesi kosovar, që ia dha tri pikët e radhës ekipit të tij.

Reprezentuesi i Kosovës ka shënuar 14 gola dhe gjendet i pesti në listë, aq sa ka edhe Griezmann që është i katërti.

Krahas 14 golave, Muriqi ndihmoi edhe me tri asistime në La Liga.

Lajmet Vedat Muriqi në top-5 golashënuesit në La Liga >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!