Vdes një grua në një aksident trafiku në autostradën “Ibrahim Rugova”

Humb jetën një grua në një aksident trafiku në Mazgit.

Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur të shtunën rreth orës 21:45 në autostradën “Ibrahim Rugova” në fshatin Mazgit, ku si pasojë e tij ka humbur jetën një grua dhe janë lënduar katër persona të tjerë.

Sipas policisë në aksident janë përfshirë dy vetura.

“Më datën 04.03.2023 rreth orës 21:45 në Autostradën Ibrahim Rugova në hyrje-dalje Mazgit-Fushë Kosovë është shkaktuar një aksident trafiku me fatalitet, ku raportohet se një person (femer) ka humbur jetën dhe 4 persona të tjerë kanë marrë lëndime trupore”.

“Te involvuara në këtë aksident janë dy automjete. Në vend ngjarje ka dalë njësia e hetimeve, drejtori i divizionit rrugor tëPK-së dhe është njoftuar prokurori kujdestar i cili ka dalë po ashtu në vendngjarje dhe hetimet për të identifikuar shkaqet e këtij aksidenti janë duke u kryer nga kompetentet”, ka thënë zëdhënësi i policisë Daut Hoxhaj

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!