Vdekja e mjekut në vendin e punës, Prokuroria kërkon të kontrollohen pamjet e kamerave të sigurisë

Prokurori i Shtetit ka kërkuar nga Policia e Kosovës që të kontrollohen të gjitha pamjet e kamerave të sigurisë në lidhje me rastin e mjekut që vdiq në vendin e punës në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës.

Lajmin për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Prokurorisë në Pejë, Shkodran Nikçi.

Mjeku i vdekur në vendin e punës

“Prokurori i Krimeve të Rënda dhe Policia e Kosovës kanë dal në vendin e ngjarjes. Dyshimet fillestare janë se është vdekje natyrale. Mirëpo, për t’i hequr te gjitha dyshimet, Prokurori i Shtetit ka kërkuar nga Policia e Kosovës të kontrollohen të gjitha pamjet e kamerave të sigurisë”, tha Nikçi.

Tutje ai njoftoi se trupi i pajetë është dërguar në Insitutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion, për t’i sqaruar më saktë shkaqet e vdekjes.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!