Varroset ish-luftëtari i UÇK-së, Agron Haradinaj, pjesë e varrimit edhe kreu i PDK-së

Varroset ish-luftëtari i UÇK-së, Agron Haradinaj, pjesë e varrimit edhe Krasniqi.

Është varrosur Agron Haradinaj, ish-luftëtari i UÇK-së këtë të diele në Kompleksin Memorial “Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan të Deçanit.

Pjesë e varrimit ishte edhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, i shoqëruar nga deputetë dhe anëtarë të kryesisë së PDK-së.

Agron Smajl Haradinaj ka vdekur të enjten nga një sëmundje e rëndë.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!