Vajza nigeriane thyen rekordin, krijon me dorë një paruke mbi 350 metra

Një vajza nigeriane kaloi 11 ditë duke krijuar një parukë të punuar me dorë 351.28 metra, e cila u certifikua si më e gjata në botë.

Guinness World Records konfirmoi se prodhuesja profesioniste e parukeve Helen Williams fitoi titullin e parukës më të gjatë të punuar me dorë në botë me fijet e saj mbresëlënëse të gjata artificiale.

Williams tha se ajo përdori 1,000 tufa flokësh, 12 kanaçe llak flokësh, 35 tuba ngjitës flokësh dhe 6,250 kapëse flokësh për të montuar flokun masiv.

“Gjetja e materialeve për të bërë parukën më të gjatë nuk ishte një detyrë e lehtë”, tha Williams për Guinness World Records. “Përvoja ime si një krijuese parukesh më ndihmoi shumë.”

Williams ka qenë një prodhues parukesh profesioniste për rreth tetë vjet, dhe zakonisht bën nga 50 deri në 300 paruke çdo javë.

“Kam trajnuar qindra studentë dhe kam bërë mijëra paruke”, tha ajo./abcnews.al

 

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>