Ushtria amerikane rrëzon një tjetër objekt fluturues mbi liqenin Huron

 

 

SHBA ka rrëzuar një tjetër objekt fluturues të paidentifikuar, këtë herë mbi liqenin Huron pranë kufirit kanadez, në atë që është incidenti i katërt i tillë këtë muaj.

Ai u rrëzua nga pilotët e Forcave Ajrore dhe Gardës Kombëtare të dielën, tha kongresmenja e Miçiganit Elissa Slotkin, transmeton klankosova.tv.

“Punë e madhe nga të gjithë ata që e kryen këtë mision”, tha ajo.

Washingtoni ka qenë në gatishmëri të lartë që kur ushtria e tij shkatërroi një balonë të dyshuar spiune kineze më 4 shkurt.

Incidenti i së dielës është hera e tretë në po aq ditë që një objekt i paidentifikuar në lartësi të madhe është rrëzuar nga avionët luftarakë amerikanë.

Të premten, presidenti Joe Biden, urdhëroi që një objekt të rrëzohej mbi Alaskë. Dhe të shtunën një objekt u qëllua mbi Yukon në veri-perëndim të Kanadasë.

Si SHBA ashtu edhe Kanadaja po punojnë për të rikuperuar mbetjet e objekteve. Kërkimi në Alaskë, megjithatë, është penguar nga kushtet e Arktikut.

Lajmet Ushtria amerikane rrëzon një tjetër objekt fluturues mbi liqenin Huron >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!