Ushtima e triumfit të Messit mbërrin edhe te Obama

Fitorja e Argjentinës me në krye Lionel Messin në Kupën e Botës ishte fjala kryesore mbrëmë.

Zhurma e fitores së tij shkoi edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku futbolli nuk është edhe aq i popullarizuar.

Ish-presidenti amerikan, Barack Obama, e ka uruar shtatë herë Topin e Artë për triumfin aq të kërkuar në Botëror.

“Urime Argjentinës dhe MMGJK-së, Lionel Messit, për një fitore të mrekullueshme të Kupës së Botës”, ka shkruar Obama në llogaritë e tij në rrjete sociale.

Argjentina e mposhti kampionin deri në atë moment në fuqi të botës, Francën, përmes penaltive, pasi 120 minutat përfunduan në një dramë, 3:3./Njeshi/

Lajmet Ushtima e triumfit të Messit mbërrin edhe te Obama >> Njeshi.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!