Ulutas takon ambasadorin e ri britanik në Kosovë, flasin për sigurinë dhe dialogun

Komandanti i misionit të KFOR-it në Kosovë Ozkan Ulutas, është takuar sot me ambasadorin e sapo emëruar të Britanisë në Prishtinë, Jonathan Hargreaves.

Sipas njoftimit të lëshuar thuhet se Ulutas ka diskutuar me Hargreaves lidhur me sigurinë dhe dialogun Kosovë-Serbi.

“Ata shkëmbyen mendime mbi tema të ndryshme, duke përfshirë aktivitetet e KKFOR-it nën mandatin e tij të OKB-së dhe veprimet e tyre për sigurinë në lidhje me dialogun e lehtësuar nga BE-ja ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës”, thuhet në njoftim.

Ulutas gjithashtu i ka uruar ambasadorit britanik punë të mbarë gjatë shërbimit në Kosovë.

Lajmet Ulutas takon ambasadorin e ri britanik në Kosovë, flasin për sigurinë dhe dialogun >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>