Ukraina pranon sulmin ndaj forcave ruse në Makiivka

Kievi ka marrë përgjegjësinë për një sulm ndaj forcave ruse në qytetin Makiivka, i cili, sipas ministrisë ruse të mbrojtjes, la të vdekur 63 ushtarë.

“Më 31 dhjetor, deri në 10 njësi të pajisjeve ushtarake të armikut të llojeve të ndryshme u shkatërruan dhe u dëmtuan në qytetin Makiivka në rajonin lindor të Donetsk”, tha në një deklaratë Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës.

Ministria shtoi se humbjet njerëzore ishin ende duke u vërtetuar. /abcnews.al

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!