Ukraina: Mbi 110 mijë rusë janë vrarë në luftë

Forcat e armatosura të Ukrainës kanë dhënë një tjetër përditësim mbi humbjet e vlerësuara ruse që nga shpërthimi i luftës në fund të shkurtit të vitit të kaluar.

Ushtria ukrainase pretendon se gjithsej 110 mijë e 740 trupa ruse janë vrarë, shkruan Skynews, transmeton Klankosova.tv.

Prej tyre, 490 persona dyshohet se janë vrarë në 24 orët e fundit.

Vlen të përmendet se vlerësimet e Ukrainës priren të jenë dukshëm më të larta se ato të ofruara nga agjencitë ruse dhe perëndimore.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!