Uk Lushi: Viti 2025 do t’i gjejë në Kosovë, Thaçin e Veselin bashkë me shokë

Analisti i politikës, Uk Lushi, që ishte edhe ish-ushtar i UÇK-së, ka parashikuar se kur mund të përfundojë gjykimi i ish-krerëve të UÇK-së në Hagë. Lushi beson se nëse në Gjykatën Speciale zbatohet drejtësia, ish-presidentin Hashim Thaçi dhe të tjerët do jenë në Kosovë në vitin 2025. “Nëse drejtësia zbatohet në Hagë, jam i besimit të plotë që viti 2025 do t’i gjejë në Kosovë Presidentin Hashim…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!