U martua me 16-vjeçaren, zbardhet dëshmia e mjekut në sallën e gjyqit

Dervish Hasi, mjeku 42-vjeçar i spitalit “Shefqet Ndroqit” ka mohuar me forcë në sallën e gjyqit akuzat e ngritura ndaj tij.

Përpara togave të zeza ai ka thënë se nuk e ka trafikuar të miturën, të cilën e konsideruan gruan e tij apo të ketë bërë pornografi me të.

Kurrë në jetën time nuk kam bërë ndonjëherë trafikim, apo pornografi me gruan time. Nëse i kam bërë atëherë jam dakord të qëndroj në burg”, mësohet të jetë shprehur ai gjatë seancës së zhvilluar me dyer te mbyllura.

Përmes avokatit, 42 vjeçari ka pohuar se ka pasur dakordësi edhe nga familja për martesë me 16-vjeçaren dhe se me herët kishte bërë kërkesë në Gjykatën e Tiranës për autorizim për martesë.

Prokuroria e Tiranës e akuzon 42 vjeçarin për “trafikim të të miturve” dhe “pornografi”.

Sipas prokurorisë, Hasi ka pasur martesa fetare me tre gra të tjera, me të cilat ka edhe fëmijë, ndërsa prej 2 vitesh kishte një marrëdhënie edhe me 16-vjeçaren.

Mjeku kirurg i spitalit të Sanatoriumit në Tiranë njihej si besimtar praktikant i fesë islame.

Lajmet U martua me 16-vjeçaren, zbardhet dëshmia e mjekut në sallën e gjyqit >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>