U dënua për 53 milionëshin, Pal Lekaj organizon tubim me mbështetësit e tij

Pal Lekaj i ka mbledhur e dëgjuar mbështetësit e tij, teksa i thonë se “është i pafajshëm” në rastin e njohur si “53 milionëshi”.

Ish-Ministri i Infrastrukturës, aktualisht deputet i Kuvendit të Kosovës, Pal Lekaj, është dënuar nga gjykata e shkallës së parë me 3 vjet e tetë muaj burgim efektiv për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe dëmtim me dashje të buxhetit të shtetit.

Megjithatë, Lekaj para familjarëve e miqve te vet thotë se është i pafajshëm dhe do të vazhdojë “të jap kontributin për të mirën e Kosovës”.

Dënimi i është shqiptuar lidhur me pagesën prej 53 milionë eurove që Qeveria e Kosovës i kishte paguar “Bechtel-Enkës” për zgjatjen e afatit të përfundimit të punimeve në autostradën ‘Arbën Xhaferi’. Atij i është shqiptuar edhe dënim plotësues, që i ndalon ushtrimin e funksionit në administratë për 3 vjet e gjashtë muaj.

Postimi i plotë i Lekajt:

Lajmet U dënua për 53 milionëshin, Pal Lekaj organizon tubim me mbështetësit e tij >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>