U bë zyrtarisht pjesë e Eurozonës dhe Schengenit, Von der Leyen uron Kroacinë

Von der Leyen uron Kroacinë që u bë zyrtarisht pjesë e Eurozonës dhe Schengenit.

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka thënë se është sukses i madh për Kroacinë që zyrtarisht është bërë pjesë e zonës Schengen dhe Eurozonës.

“U bashkuat me Eurozonën dhe zonën e Shengenit, vetëm 10-vjet pasi ju jeni anëtarësuar në BE”.

“E di sa shumë keni punuar për këtë ditë që do të vijë”,ka shkruar Von der Leyen

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!