Tronditet Gjermania para pak minutash, shumë të vdekur në Hamburg…

Disa persona raportohet se janë vrarë nga të shtënat në Hamburg të Gjermanisë. Policia tha në një postim në Twitter se një operacion në shkallë të gjerë ishte duke u zhvilluar në zonën e Alsterdorf.

Ambulancat janë në vendngjarje dhe policia gjermane është në kërkim të sulmuesve, raportojnë mediat lokale.

Sipas raportimeve të disa mediave, të shtënat kanë ndodhur në një qendër të Dëshmitarëve të Jehovait.

Banorët që jetonin aty pranë u paralajmëruan të largoheshin nga shtëpitë e tyre në mes të operacionit në vazhdim./Rahoveci.info.info/

Lajmet Tronditet Gjermania para pak minutash, shumë të vdekur në Hamburg… >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!