Tri diej mbi qiellin rus, fenomeni i pazakontë ndodh në horizontin e qytetit

Një fenomen i pazakontë ka ndodhur në horizontin e qytetit siberian. Kanë qenë banorët e qytetit Nadim në Siberi, të cilët e kanë shijuar këtë moment të rrallë optik, duke e fotografuar përgjithmonë në kujtesën e tyre.

Ky fenomen është bërë viral në rrjet, ku shfaqet argjinatura dhe horizonti i ndriçuar nga dielli dhe “binjakët” e tij.

Një aureolë ndodh kur rrezet e diellit përthyhen në atmosferën e tokës, për shembull, gjatë ngricave të rënda, kur rrezet kalojnë nëpër kristalet e akullit.

Video:

/Rahoveci INFO

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!