Trepça nuk luan me Hapoellin, izraelitët tërhiqen nga garat e FIBA Europe Cup

Skuadra kosovare e basketbollit, “Trepça” nuk do të luaj përfundimisht me izraelitët e Hapoel Galil Elion në fazën grupore të FIBA Europe Cup, pasi që kjo e fundit është tërhequr nga kjo garë.

Është FIBA që i ka larguar nga faqja zyrtare e FIBA Europe Cup dhe ka fshirë ndeshjet e planifikuara të skuadrave izraelite.

Për shkak të situatës në Lindjen e Mesme, FIBA kishte vendosur që ndeshjet e skuadrave izraelite të zhvillohen në Qipro.

Por këto ekipe nuk ishin pajtuar me të gjitha kushtet e FIBA-s dhe vendosën të tërhiqen edhe zyrtarisht.

Tashmë në grupin G do të jenë vetëm tri ekipe: Trepça nga Kosova, Leideni i Holandës dhe Gravelines i Francës.

“Xehetarët” deri më tani i kanë zhvilluar dy ndeshje, duke u përballur nga njëherë me Leidenin dhe Gravelines.

Në këtë fazë, mitrovicasit erdhën pasi arritën triumfin ndaj Tindastollin dhe Parnun, takime që u mbajtën në Estoni.

Lajmet Trepça nuk luan me Hapoellin, izraelitët tërhiqen nga garat e FIBA Europe Cup >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>