Tovërlani publikon listën e të ftuarve për dy miqësoret e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës U21 këtë muaj do ta shfrytëzojë për t’i zhvilluar dy ndeshje miqësore, në mënyrë që të përgatitet sa më mirë për ndeshjet kualifikuese për Evropianin ‘Sllovakia 2025”.

Në fakt, Dardanët U21, të hënën, do të udhëtojnë në Antalya, atje ku do të zhvillojnë kampin e radhës përgatitor dhe ku do t’i luajnë dy miqësoret, fillimisht kundër Moldavisë U21 më 24 mars në Antalya dhe më pas kundër Turqisë U21 më 27 mars në Alanya.

Përzgjedhësi Afrim Tovërlani për këto dy miqësore ka ftuar 23 futbollistë. Pjesë e listës ishin edhe futbollisti i FC Freiburg, Andi Hoti dhe futbollisti i Malishevës, Drilon Hazrollaj, por ata kësaj radhe nuk do të mund të jenë në dispozicion për shkak të lëndimeve.

Përfaqësuesja e Kosovës U21 është në Grupin D për kualifikimet e Evropianit 2025, ku bëjnë pjesë edhe Gjermania, Polonia, Izraeli, Bullgaria dhe Estonia. Ciklin kualifikues Dardanët U21 e fillojnë më 20 qershor në shtëpi ku do të përballen me Estoninë.

Lajmet Tovërlani publikon listën e të ftuarve për dy miqësoret e marsit >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!