Therret me thikë 18 vjeçarin shqiptar në Itali, policia arreston autorin në Spanjë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kopshtet e Ceppo në Itali ku një 8 vjeçar është sulmuar me thikë nga një shtetas italian.

Sipas raportimeve nga mediat e huaja kjo ngjaeje ka ndodhur vitin e kaluar në tetor nëdërsa ditën e sotme është bërë i mundur arrestimi i autorit 25 vjeçar në Spanjë.

I riu ka goditur disa herë me thikë trupin e shqiptarit, i cili shpëtoi mrekullisht kjo dhe për shkak të ndihmës së mjekëve hd embikëqyrjen e tyre.

Kujtojmë se 18 vjeçari i ishte nënshtruar në spitalin e Pratos, ndërkohë ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

25 vjeçari i arrestuar rezulton me precedentë për disa vepra penale.

Duke qënë se ai ishte qarrestuar në Shtetin e Spanjës, tashmë pritet ekstradimi i tij drejt Italisë.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!