Test, ajo që shihni së pari në foto zbulon çfarë ju frikëson më shumë në marrëdhënien tuaj

Testet psikologjike na afrojnë me veten. Ato zbulojnë aspekte të panjohura të personalitetit tonë dhe shumë për marrëdhëniet tona me të tjerët.

Imazhi i mëposhtëm zbulon se çfarë na bllokon në mënyrë të pandërgjegjshme në marrëdhënien tonë me partnerin. Cila ishte gjëja e parë që vutë re kur shikonit foton më poshtë?

  1. Një person i veshur me mantel

Nëse keni vënë re fillimisht një person të veshur me një mantel, atëherë ajo që ju frikëson në një marrëdhënie është kur partneri juaj ju njeh më mirë se ju. Megjithatë, frika juaj nuk duhet të bëhet pengesë mes jush, ndaj është mirë të lini pas mekanizmat e mbrojtjes dhe ta lejoni që t’ju njohë më mirë.

  1. Një person

Nëse keni parë një person fillimisht, atëherë ju tremb fakti që partneri juaj pret që ju t’i vendosni nevojat e tij para tuajave. Kujdesi për veten është i rëndësishëm, por duhet të filloni t’i jepni edhe atij një prioritet, ndaj është mirë të largoni frikën ndërgjegjeshëm dhe ta lini veten të jeni ajo që lidhja juaj dëshiron t’ju ofrojë.

  1. Një pemë

Nëse keni parë fillimisht një pemë, ajo që ju shqetëson në marrëdhënien tuaj është koha e lirë që do të keni për veten tani e tutje. Keni frikë se do t’ju duhet të bëni gjithçka së bashku me partnerin, por është mirë që në fillim të kufizoni kohën dhe hapësirën tuaj personale në mënyrë që të mos ndiheni të mbytur në marrëdhënien tuaj.

  1. Hëna

Nëse e keni parë hënën fillimisht, atëherë keni shumë frikë se në fund do të lëndoheni nga partneri juaj edhe nëse gjithçka shkon mirë mes jush. Është një frikë nënndërgjegjeshëm që nuk mund ta kapërceni dhe ju mbush me pasiguri dhe ankth. Gjithçka që po bëni është të mos kënaqeni me atë që po jetoni tani, ndaj përpiquni të lini pas ndërgjegjen dhe të ecni përpara me atë që ju ofron vërtet kjo marrëdhënie./Rahoveci INFO

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!