Tensione nga protesta e opozitës para Parlamentit, turma përplaset me policinë

Vazhdon protesta e opozitës përpara parlamentit, teksa tashmë ka edhe tensione. Protestuesit janë përpjekur që të shtyjnë kordonin policor, por kanë ndeshur në rezistencën e efektivëve.

Protestuesit dhe policia janë përplasur disa herë me njëri-tjetrin.

Protestuesit kanë tentuar edhe të çajnë gardhin policor përpara Kuvendit.

“Shtyni. Jemi luanë të Sali Berishës, shkojmë gjithmonë përpara”, thanë protestuesit ndër të tjera.

Ndërsa, protestuesit u përpoqën të çajnë gardhin, policia është përgjigjur me spraj lotsjellës. Ndërsa jashtë Kuvendit protestohet, në parlament vijon seanca plenare.

Lajmet Tensione nga protesta e opozitës para Parlamentit, turma përplaset me policinë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>