Tahiri: SHBA-ja ka qenë, është dhe do të mbetet aleat strategjik i Kosovës

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se SHBA-ja ka qenë, është dhe përgjithmonë do të mbetet aleati strategjik i Kosovës, qoftë në rrafshin e brendshëm qoftë në rrafshin ndërkombëtar.

Kështu ka thënë Tahiri në përmbyllje të vizitës në ShBA, duke shtuar se marrëdhënia mes dy vendeve është e shenjtë.

“Marrëdhënia me ShBA-në është e shenjtë dhe si e tillë nuk mund dhe nuk duhet të jetë subjekt i diskutimi. Si e tillë, kjo marrëdhënie është pjesë e identitetit shtetëror dhe kombëtar”, ka thënë Tahiri.

Lajmet Tahiri: SHBA-ja ka qenë, është dhe do të mbetet aleat strategjik i Kosovës >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>