Tahiri: Kurti kurrë s’ka luftuar për liri e pavarësi

Ish-kryenegociatorja e Kosovës, Edita Tahiri, e ka cilësuar kryeministrin e vendit, Albin Kurti, si të pasinqertë në raport me popullin sa i përket çështjes së dialogut me Serbinë.

Sipas saj, kryeministri Kurti i ka mbajtur të fshehta të gjitha dokumentet që prej kur ka filluar të merret me dialogun.

“Është fatkeqësi që Kurti prej krejt kohës që ka fillu dialogu, i ka mbajtur të gjitha dokumentet të fshehta, që është një pasinqeritet i tij ndaj popullit të Kosovës”, tha ajo në Pressing.

“Kurti duhet të ketë parasysh që populli i Kosovës e ka paguar shtrenjtë këtë pavarësi dhe liri, prandaj sinqeriteti apo të jetë i hapur me popullin është minimumi, Por ai kurrë s’ka luftu për liri e pavarësi dhe s’din atë që e dim ne. Atë guxim të popullit, atë sakrificë, atë vetëflijim, prandaj kemi qenë të hapur”, u shpreh ajo.

“E keqja është që varinati zyrtar nuk është bërë publik”, shtoi Tahiri në lidhje me bisedimet Kosovë-Serbi.

Sipas saj, Kurti e solli Kosovën “në dy gjunjë”.

Lajmet Tahiri: Kurti kurrë s’ka luftuar për liri e pavarësi >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>