Stoltenberg arrin në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka mbërritur në Kosovë.

Sipas reporterit të Kosova Online, Stoltenberg ka hyrë në Kosovë përmes vendkalimit Merdare.

Komunikacioni në atë drejtim ka qenë i bllokuar për më shumë se një orë, me prezencë të madhe të Policisë së Kosovës.

Stoltenberg pritet të takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani dhe kryeministren Albina Kurti në Prishtinë.

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s nesër është planifikuar ta vizitojë Beogradin.

Derisa sot në mëngjes ishte në Bosnje e Hercegovinë.

Lajmet Stoltenberg arrin në Kosovë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>