Stano paralajmëron vizitën e Lajçak edhe në Serbi

Zëdhënësi i Bashkimit Europian, Peter Stano ka folur për vizitën e të dërguarit të Posaçëm të BE-së Miroslav Lajçak në Kosovë.

Ai ka deklaruar se vizita e Lajçak në Prishtinë vjen të kuadër të përpjekjeve për fillimin e procesit të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Gjithashtu zëdhënësi i BE-së zbuluar se Lajçak ka në plan të vizitojë Serbinë së shpejti, për të diskutuar për hapat e ardhshëm rreth dialogut.

Gjatë së hënës, Lajçak është takuar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe në mbrëmje pritet të takohet me Besnik Bislimin, kurse të nesërmen pritet të takohet me përfaqësues të partive opozitare.

Lajmet Stano paralajmëron vizitën e Lajçak edhe në Serbi >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>