Sot zhvillohen ndeshjet e 1/8 së finales në Kupën e Kosovës

Futbolli kosovar do të rikthehet me ndeshjet e 1/8 së finales në Kupën e Kosovës.

Katër prej këtyre ndeshjeve të kësaj faze do të zhvillohet gjatë ditës së sotme.

Kampioni në fuqi i kësaj gare, Llapi, do të luajë në udhëtim kundër Lirisë.

Ballkani do të presë në Suharekë skuadrën nga Liga e Parë, A&N.

Feronikeli ’74 – Trepça ’89 është ndeshja tjetër që do të vë përballë një skuadër nga elita e futbollit kosovar dhe një nga Liga e Parë.

Përballje interesante pritet të jetë edhe ajo mes Flamurtarit dhe Vushtrrisë, dy skuadrave që bëjnë gara në Grupin B të Ligës së Parë.

Të gjitha ndeshjet do të luhen nga ora 13:00.

Lajmet Sot zhvillohen ndeshjet e 1/8 së finales në Kupën e Kosovës >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!