Si të tërheqni një djalë të mirë pa thënë asnjë fjalë

Arti i tërheqjes mund të duket i ndërlikuar dhe ndoshta edhe pak i frikshëm. Megjithatë, si çdo art, me pak praktikë dhe njohuri të mjaftueshme, mund të shkosh shumë më tej. Pra, cili është saktësisht mashtrimi? Epo, nuk ka asnjë mashtrim, por ka patjetër disa këshilla. Këtu janë disa që funksionojnë më mirë!

Shumë herë kur mendojmë për tërheqjen, priremi të mendojmë se duhet t’i përshtatemi një stereotipi. Mendojmë se duhet të shikojmë në një mënyrë të caktuar. Për të folur në një mënyrë specifike. Të silleni në një mënyrë të caktuar. Edhe pse ka një lloj sistemi, e vërteta është se nuk duhet të jesh diçka që nuk je për të marrë një djalë të mirë.

Kujdesuni për shprehjet tuaja

Kur ta shikoni, shikojeni në sy. Sigurohuni që të mbani shikimin e tij, të tundni qerpikët dhe t’i mbani sytë hapur. Hulumtimet kanë treguar se mbajtja e kontaktit pozitiv me sy ndihmon jashtëzakonisht shumë.

Gjithashtu, mos kini frikë të buzëqeshni. Njerëzit kanë tendencë të përqendrohen në mënyrën se si i bëni ata të ndihen më shumë sesa ato që thoni ju. Nëse keni një fytyrë miqësore, aura juaj ka të ngjarë të jetë gjithashtu e ngrohtë dhe miqësore. Buzëqeshje!

Përshtatni gjuhën e trupit tuaj

Nëse gjuha e trupit tuaj është e mbyllur, ju po i dërgoni atyre një mesazh që nuk është i duhuri. Sigurohuni që të përdorni pasqyrimin, sepse pasqyrimi tregon që ju ngjani. Kjo i bën njerëzit të ndihen rehat. Mos i kryqëzoni krahët.

Prekeni butësisht

Nëse mundeni, pa qenë agresiv, drejtojeni butësisht dorën lart në krahun e tij. Nëse mund ta prekni në mënyrë delikate, po i dërgoni atij mesazhin se po vdisni ta prekni, gjë që do të ngjall menjëherë interes.

Mos kini frikë të flirtoni në mënyrë delikate

Kur flisni, përdorni gjeste flirtuese. Gjëra të tilla si prekja e flokëve, nuhatja e këndshme dhe të qenit i rregulluar dhe e bukur mund të funksionojnë në favorin tuaj.

Roli i pamjes

Ju nuk duhet të jeni mishërimi i standardeve të bukurisë për të qenë tërheqës. Vishni diçka që i përshtatet trupit dhe stilit tuaj. Përdorni ngjyrën e kuqe, pasi është një ngjyrë që shpesh lidhet me pasionin dhe bukurinë.

Sigurohuni që të jeni të pastër, të keni thonjtë e manikuar dhe të përmirësoni në mënyrë delikate bukurinë tuaj natyrale me pak grim.

 Jini autentike

Lëreni personalitetin tuaj të vërtetë të shkëlqejë. Nëse keni një sens humori, tregoni disa shaka. Nëse jeni të zgjuar, tërhiqeni atë me njohuritë tuaja. Nëse ka diçka që ju pëlqen, diskutoni atë. Kur je vetvetja, je më i sigurt dhe vetëbesimi është seksi!/Rahoveci INFO

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!