Shqiptarja Ilda Lelo u shpall kampione bote në kick boks

Shqiptarja Ilda Lelo u shpall kampione bote në kick boks nw kateegorinw 62.5KG.

Titulli WKU World, World Kickboxin Union për femra u mbrojt nga shqiptarja, Ilda Lelo në pallatin e sportit në Vlorë. Ajo arriti të triumfonte përballë sportistes turke Tugba Gyl Bozkya pas pesë raundesh.

Një fitore kjo që I dha mundësinë Ilda Lelos që të mbrojë titullin e kampiones së botës për herë të dytë.

Mes emocionesh, Lelo u shpreh e lumtur për arritjen ndërsa një mbrëmje të mrekullueshme e quajti dhe trajneri I saj, Alban Alikaj.

Lajmet Shqiptarja Ilda Lelo u shpall kampione bote në kick boks >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!