Shqiptari rrëfen momentet e tërmetit në Turqi: Isha në katin e 12 të hotelit kur ra

Bruno Dodi, një shqiptar në Turqi, ka treguar momentet e vështira nga tërmeti vdekjeprurës me magnitudë 7.8.

Në një lidhje për Klan News, Bruno Dodi thotë se ka qenë në katin e 12 të një hoteli në qytetin Adana kur vendi u trondit nga tërmeti i fuqishëm.

LEXO EDHE KETE

Deputeti turk: Dy vëllezërit e mi, bashkëshortët e tyre, motra ime, fëmijët e tyre janë nën rrënoja

“Ka pasur lëkundje nga ora 05:00 deri tani, pothuajse çdo 10-15 minuta ka lëkundje. Shembje të banesave ka këtu në Adana, unë jam në qendër të Adanasë, njerëzit janë pothuajse akoma jashtë që nga mëngjesi kur filluan lëkundjet. Situata është e vështirë, ishte një tërmet i fuqishëm. Unë banoja për momentin në katin e 12 të një hoteli dhe ishte e pamundur që të zbrisje poshtë. Ishte shumë tronditës”, thotë Bruno Dodi. /Rahoveci.info.info/

Lajmet Shqiptari rrëfen momentet e tërmetit në Turqi: Isha në katin e 12 të hotelit kur ra >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!