Shkon në 9 mijë e 500 numri i viktimave nga tërmetet në Turqi dhe Siri

Tërmetet që goditën Turqinë dhe Sirinë kanë shkaktuar një tragjedi tejet të rëndë. Si shkak i këtyre tërmeteve numri i viktimave tani për tani ka arritur në 9 mijë e 500.

Numri i njerëzve të vrarë në Turqi është 6 mijë e 957.

Sipas raportimeve të fundit sa i përket numrit të viktimave në Siri ende nuk është saktësisht i sigurt, por thuhet se janë rreth 2 mijë e 500 njerëz të cilët kanë vdekur.

Lajmet Shkon në 9 mijë e 500 numri i viktimave nga tërmetet në Turqi dhe Siri >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!