Shkon në 33 mijë numri i viktimave nga tërmeti në Turqi dhe Siri

Është rritur sërish numri i viktimave të tërmetit në Turqi dhe Siri, duke shkuar në mbi 30 mijë.

Deri më tani janë konfirmuar 29.605 të vdekur në Turqi, kurse 3.553 tjerë në Siri.

Si pasojë e kësaj numri i përgjithshëm i të vdekurve nga tërmeti shkatërrues ka shkuar në 33.158.

Në anën tjetër, gjasat për të mbijetuar janë duke u zbehur, për faktin se kanë kaluar një javë dhe temperaturat nën zero i kanë kontribuar këtij parashikimi të frikshëm.

Është konfirmuar se 99 vende të ndryshme të botës, tashmë kanë dërguar ekipet e tyre të shpëtimit për ta ndihmuar popullin turk në gjetjen e të mbijetuarve. 

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!