Shkon mbi 5000 numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi e Siri

Numri i të vdekurve nga tërmeti i së hënës që goditi Turqinë dhe Sirinë ka arritur mbi 5000 persona, raporton AP.

Ndërsa, që ekipet e shpëtimit po bëjnë përpjekje për nxjerrjen e njerëzve që kanë mbetur nën rrënojat e mijëra ndërtesave të rrëzuara nga tërmeti me magnitudë 7.8.

Shumë vende përfshirë Kosovën e Shqipërinë ka dërguar në Turqi ekipe të shpëtimit.

Agjencia e menaxhimit të fatkeqësive të Turqisë tha se më shumë se 24,400 personel emergjence janë në teren.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!