Shënohet 25 vjetori i dëbimit të shqiptarëve të Kosovës nga regjimi serb

Sot mbahet Manifestimi i Shënimit të 25 vjetorit të dëbimit të shqiptarëve të Kosovës nga regjimi serb i Millosheviqit, në të cilin do të marrë pjesë zëvendësministri i Drejtësisë, Vigan Qorrolli.

Në këtë Manifestim gjithashtu marrin pjesë edhe personalitete të tjera si: Skender Hasani, drejtor i Institutit të Trashëgimisë  Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve -Shkup, Mehmet Ballazhi, kryetar i Komunës së Hanit të Elezit, Teuta Peli, drejtoreshë e Institutit të Historisë “Ali Hadri” në Prishtinë dhe Atdhe Hetemi, drejtor ekzekutiv i Institutit për Krimet e Kryera gjatë Luftës në Kosovë.

Manifestimi do të mbahet në orën 11:00, në Komunën Han i Elezit, tek Memoriali Bllaca ’99.

Lajmet Shënohet 25 vjetori i dëbimit të shqiptarëve të Kosovës nga regjimi serb >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>