Shefi i Zyrës së BE-së, Tomas Szunyog, përcjell procesin e votimit në Zubin Potok

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian (BE), Tomas Szunyog, ka njoftuar se sot ka qenë në Çabër të Zubin Potokut për të përcjell nga afër procesin e votimit.

“17 ekipe me gjithsej 60 anëtarë nga BE-ja në Kosovë, shtetet anëtare të BE-së dhe vendet partnere synojnë të marrin njohuri në procesin e tërheqjes së kryetarëve”, ka shkruar Szunyog në platformën “X”.

Në Veri të vendit sot po zhvillohet procesi i votimit për largimin ose jo të kryetarëve aktualë.

Lajmet Shefi i Zyrës së BE-së, Tomas Szunyog, përcjell procesin e votimit në Zubin Potok >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>