Sesioni i ri i Kuvendit me avazin e vjetër, opozita bllokon fjalimin e Presidentit Begaj

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, ka anuluar fjalimin e tij që do të mbante nga foltorja e Kuvendit, për shkak të kaosit të krijuar në sallë nga deputetët e opozitës.

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, i kërkoi disa herë Gazment Bardhit dhe deputetëve të opozitës që të uleshin në vendet e tyre që t’i jepnin mundësinë Presidentit të mbante fjalën e tij në parlament drejtuar qytetarëve të Shqipërisë.

Duke para mungesën e bashkëpunimit nga ana e deputetëve, Nikolla njoftoi se Presidenti nuk do të mbajë fjalën në Kuvend.

“Ndjesë Presidentit të Republikës, pasi për shkak të opozitës pamundësohet që të mbahet fjala e tij për qytetarët para Kuvendit të Republikës”, tha Nikolla.

Ndërkohë që Presidenca ka njoftuar se kreu i shtetit do ta mbajë fjalën e tij nga institucioni që ai drejton.

“Në pamundësi për të drejtuar mesazhin e tij në celje te sesioni parlamentar nga salla e Parlamentit, Presidenti i Republikës, Sh.do te jape kete mesazh per shqiptaret nga Presidenca ne oren 18.00. Jeni te ftuar ta ndiqni ne Presidence”, thuhet në njoftimin e Presidencës.

Lajmet Sesioni i ri i Kuvendit me avazin e vjetër, opozita bllokon fjalimin e Presidentit Begaj >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>