Serwer i reagon Cholletit për takimin me Daçiqin: Vetë-mashtrimi s’është politikë e jashtme e mirë

Analisti dhe profesori amerikan Daniel Serwer ka reaguar ndaj takimit që shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq ka pasur me këshilltarin e Blinken, Derek Chollet në Washington.

Në njoftimin për këtë takim, Chollet ka thënë se i ka shprehur Dacicit përkrahjen amerikane për angazhimin në dialogun me Kosovën.

Serwer ndërkohë ka shkruar se mashtrimi i vetes nuk është një politikë e jashtme e mirë.

“Vetë-mashtrimi nuk është një politikë e jashtme e mirë”, ka shkruar Serwer.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!