Sela: Taravari vepron nën urdhër, ndoshta mund të jetë shantazh

Kryetari i Kuvendit Qendror të Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ka thënë se kryetari i partisë Aleanca për Shqiptarët, Arben Taravari, vepron nën urdhër.

Kështu u shpreh ai derisa është përgjigjur në pyetjen se a është i shantazhuar Taravari.

Sela, në emisionin “Debat Plus”, në RTV Dukagjini ka thënë se ka vërejtur që sa herë Taravari kthehej nga vizitat e tij qoftë private apo zyrtare nga Turqia, vinte me qëllime destruktive.

“Me këtë situatë vërtetë e kam pyetur veten se cili është problemi dhe në periudhën e fundit është izoluar komplet nga veprimet dhe vendimet që duhet t’i marrim, jo vetëm nga unë por edhe nga kryesia qendrore. Kam vërejtur që sa herë ka vizita zyrtare a private në Turqi, vjen me qëllime destruktive. Kur ke një njeri për të cilin ke bërë gjithë këto gjëra dhe nuk e gjen dot përgjigjen se çfarë është duke ndodhur ti natyrisht të lindin dyshimet se ky vepron nën urdhra, ndoshta mund të jetë shantazh nuk e di”, tha ai.

Ai thekson se Taravari ende nuk ka ofertë sepse siç thotë Sela, ai pret ofertë nga “të vegjëlit”.

“Paraqitja dhe pozicionimi si u pozicionua duke mos pasur asnjë logjikë… ne jemi të mëdhenjtë, nuk duhet të na marrin të vegjëlit ne por ne duhet t’iu bëjmë të vegjëlve ofertë dhe jo të presim ofertë prej tyre, ky sot e kësaj dite nuk ka ofertë sepse pret ofertë prej tyre ose prej atij që jep udhra se cila duhet të jetë oferta”.

Lajmet Sela: Taravari vepron nën urdhër, ndoshta mund të jetë shantazh >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>